26.06

Ремонт після ДТП: що важливо знати про огляд авто

Про те, чому не варто поспішати з ремонтом автомобіля без огляду страхової компанії і чому такі дії автовласника можуть призвести до відмови у виплаті відшкодування з боку страховика, спеціально для Mind розповіла Тетяна Щучьєва – Генеральний директор страхової компанії «Експрес Страхування», що входить до сім’ї групи компаній УкрАВТО.

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди стресова подія, яка порушує звичний ритм життя будь-якого автовласника. Часто автомобілісти вважають за краще не чекати на рішення страхової компанії про виплату відшкодування з КАСКО або Автоцивілки (ОСЦПВ), а відразу ж вирушають на СТО, щоб якнайшвидше відремонтувати машину. Однак, поспішний ремонт авто без попереднього огляду страховою компанією, а потім звернення до неї за виплатою – це помилка, яка може призвести до відмови у виплаті відшкодування з боку страховика. Щоб цього не трапилось, ось три основні кроки, які мають здійснити водії для коректного врегулювання страхової події.

По-перше, необхідно якнайшвидше зафіксувати ДТП. Автовласник має повідомити про інцидент страховика, викликати поліцію чи скласти європротокол. Ці кроки запускають процес врегулювання збитків і реалізують право водія на виплату.

По-друге, фахівці страхової компанії мають оглянути автомобіль одразу після ДТП та оцінити масштаб завданих йому збитків. Лише за такої умови страховик зможе коректно розрахувати розмір страхової виплати. Окрім того, огляд автомобіля – це своєрідний захист від шахрайства, аби виключити фейкову ДТП та спробу отримати безпідставну виплату (такі випадки, на жаль, є). Саме тому вимога обов'язкового огляду представником страхової компанії завжди включена до страхового договору з КАСКО та прописана в законі про Автоцивілку, її не можна ігнорувати.

По-третє, не слід проводити ремонт авто, якщо немає розуміння, хто є винуватцем у ДТП. Це, насамперед, стосується виплат за «автоцивілкою». Якщо у випадку з КАСКО наявність вини застрахованої особи не впливає на рішення страхової компанії про виплату, то страхове відшкодування з ОСЦПВ отримує лише потерпіла особа при встановленні вини водія страхувальника.

При цьому надати авто на огляд страхової компанії у тому стані, в якому авто опинилося внаслідок ДТП, це не право, а обов’язок власника пошкодженого майна, прописаний в законі про автоцивілку.

Після огляду авто власник має право робити з ним, що забажає. Однак, якщо під час судового розгляду будуть призначені додаткові експертизи для встановлення механізму ДТП, а авто вже відновлене, провести експертизу і встановити винуватця буде неможливо. В такому випадку страхова компанія не зможе відшкодувати витрати на ремонт.

«Відповідальний страховик завжди зацікавлений в оперативному огляді автомобіля, встановленні розміру збитків і виплаті страхового відшкодування при підтвердженні страхового ризику, адже це, в першу чергу, його репутація і лояльність клієнтів. Для зручності ми пропонуємо нашим клієнтам перелік СТО, де можна не тільки оглянути автомобіль, а й провести якісний ремонт. При цьому наша мета – уникнути помилок клієнта. Наш контакт-центр обов’язково нагадає, що ремонт потрібно робити тільки після огляду авто», – резюмує Тетяна Щучьєва.

Джерело - Mind